Co zaoferować może nowoczesna stomatologia

Większość z nas doskonale wie o tym, jak najlepiej dbać o stan swoich zębów. Ograniczenie cukru, mycie rano i wieczorem czy systematyczne przeglądy u dentysty to w sumie tanie i proste rzeczy, a jednak i tak bez przerwy stomatolodzy mają ręce pełne roboty. Jeśli do zaplombowania będą małe dziury, to nie powinno nic przy tym bolało, a dodatkowo nie powinno to dużo kosztować.

Dlatego też tak bardzo podkreślana jest rola przeglądów, w czasie których stomatolog Radzymin sprawdzi dokładnie stan zębów, i jeśli coś zauważy to zaproponuje leczenie. Zaleca się, żeby tego typu przegląd robić raz w roku, wtedy potencjalne ubytki nie będą miały możliwości zbytniego powiększenia się. Ale jeśli ktoś tego nie dopilnuje i zacznie się pojawiać ból, to wtedy sytuacja zacznie się robić poważniejsza. Zapewne zostanie wówczas podjęta próba leczenia chorego zęba, i w niejednym przypadku może się to udać. Lecz jeśli dojdzie już do uszkodzenia nerwu, to wtedy niezbędne stanie się kanałowe leczenie. Nowoczesna stomatologia Radzymin daje obecnie duże możliwości w tym zakresie, głównie dlatego że dentyści dostali do dyspozycji nowoczesne mikroskopy. Przy pomocy tych urządzeń da się teraz wyleczyć zęby, jakie jeszcze kilkanaście lat temu były do usunięcia.

Rzecz jasna będzie się to wiązało z dość wysokimi kosztami, ponieważ za leczenie jednego kanału trzeba zapłacić przynajmniej kilkaset złotych, ale utrzymanie własnego zęba na pewno będzie warte wydania takich kwot. Czasami po takim leczeniu pozostaje tylko korzeń zęba, do jakiego można włożyć specjalny sztyft i osadza się na nim potem koronę. Jest jednak sporo przypadków, że nawet pomimo użycia zaawansowanego sprzętu i doświadczenia stomatologa ząb nie zostanie uratowany. Na szczęście w takich przypadkach również jest parę możliwości na to, aby nie mieć pustej dziury w dziąśle. Protetyk Radzymin może na przykład zaoferować zrobienie mostu lub korony, zamocowanej na sztyfcie. Droższym, ale skutecznym wyjściem są też implanty, które mają postać wkręcanych w dziąsło kołków z tytanu.

+Tekst Sponsorowany+

ℹ️ ARTYKUŁ SPONSOROWANY
Dodaj komentarz
You May Also Like
Czytaj całość

Które są gatunki trawki?

Trawa, znana także jako konopie indyjskie, to flora zawierająca ponad 100 związków chemicznych zwanych kannabinoidami. Dwa kluczowe kannabinoidy…