Czemu maty bentonitowe cieszą się taką popularnością

Zabezpieczenie w odpowiedni sposób budynków czy obiektów przemysłowych przed działaniem wilgoci jest ogromnie ważne dla ich żywotności. Stosowane są w tym celu różne techniki, jedne mniej a inne bardziej skuteczne. W ostatnim czasie coraz większą popularnością zaczęły się cieszyć bentonitowe maty, które jak się okazuje świetnie się sprawdzają w tego typu zastosowaniach. Takie maty najczęściej wytwarza się z trzech warstw. Dwie zewnętrzne to specjalna geotkanina o obniżonej przepuszczalności, a pomiędzy nimi umieszczana jest trzecia warstwa bentonitu. Sam bentonit to bardzo specyficzny materiał, który po kontakcie z wilgocią pęcznieje, zwiększając przez to objętość i jednocześnie uszczelniając konstrukcję.

Taka warstwa nie jest przepuszczalna dla wody, dzięki czemu cała konstrukcja posiada odpowiednią ochronę. W procesie produkcji tego typu mat wykorzystuje się między innymi metodę igłowania, która daje dobre zespolenie i przy tym zapobiega zmianie miejsca przez bentonit. Geotkaniny posiadają także wysokie wytrzymałościowe parametry, przez co podczas normalnego użytkowania nie będą ulegały mechanicznym uszkodzeniom. Jeśli okaże się to potrzebne, to niektórzy producenci stosują dodatkowe powłoki polimerowe, które mają znacznie większą wytrzymałość. Dużą zaletą tego typu jest różnorodność zastosowania. Świetnie się one sprawdzają do izolowania części budynków pod ziemią, na przykład takich jak garaże podziemne, piwnice czy tunele. Niejednokrotnie także się je stosuje jako uszczelnienia do stawów, zbiorników wodnych czy wałów przeciwpowodziowych.

Stosować je można w praktycznie każdych warunkach, nawet przy silnych mrozach czy deszczu. Istotne jest tylko to, żeby proces montażu wykonany został we właściwy sposób, wytwórcy podają tu szczegółowe instrukcje, jak ma to być robione. Osoby bardziej interesujące się tym tematem w podać w wyszukiwarce hasło landfill capping i zapoznać się z wyświetlonymi wynikami.

+Tekst Sponsorowany+

ℹ️ ARTYKUŁ SPONSOROWANY
1 komentarze
  1. TERLUX dysponuje nowoczesnym parkiem maszynowym, co pozwala na produkcję wypełnień poduszek zwykłych i premium. Profesjonalna krojownia pianki gwarantuje dokładność i szybkość realizacji. W ofercie dostępna jest również frytka z pianki.

    +Reklama+

Dodaj komentarz
You May Also Like