Dlaczego warto kupić nieruchomość w Chorwacji

Chorwacja jest jednym z najpopularniejszych miejsc, w których Polacy spędzają wakacyjny urlop. Kusi wspaniałą pogodą, przejrzystym morzem i pyszną kuchnią. Jest więc zrozumiałe że co roku decydują się ją odwiedzić setki tysięcy turystów, spragnionych odpoczynku i relaksu. Przez wiele osób uważana jest ona za prawdziwy europejski raj, a dodatkowym jej plusem jest niezbyt duża odległość od naszych południowych granic. Z tego też powodu całkowicie zrozumiały jest fakt, że sporo osób zaczyna planować zakupienie tam jakiejś nieruchomości.

Inwestycja o takim charakterze z wielu powodów będzie opłacalna, i z tego też powodu nieruchomości cieszą się w tym kraju bardzo dużym zainteresowaniem. To wpływa rzecz jasna na wysokość ich cen, raczej nie należy się w najbliższym czasie spodziewać że zaczną się zmniejszać. Tak więc w przypadku takiego zakupu na pewno się nie straci, a raczej przez kolejne lata lata całkowita wartość apartamentu czy domu będzie jednak rosła. Następną istotną rzeczą jest to, że nieruchomość którą się kupi będzie można wynajmować.

Sezon urlopowy w Chorwacji znacznie dłużej trwa niż u nas, tak więc na dobry zarobek liczyć będzie można przez parę miesięcy na rok. Duże znaczenie rzecz jasna będzie miała lokalizacja, najdroższe będą obiekty zlokalizowane bezpośrednio nad morzem, ale też w ich przypadku liczyć będzie można na największe zyski z wynajmu. Ceny domów w Chorwacji zależą od wielu różnych czynników. Na pewno lokalizacja odgrywa dużą rolę, dotyczy to zarówno wcześniej wspominanej odległość od morza, jak też regionu kraju. Należy też mieć na uwadze aktualną sytuację gospodarczą oraz kursy walut, a także to, czy obiekt pochodził będzie z rynku pierwotnego czy wtórnego.

Ze względu na dość skomplikowane przepisy na pewno najlepszym rozwiązaniem będzie przeprowadzenie takiej transakcji przy pomocy jakiegoś pośrednika. W przypadku takiego pośrednictwa trzeba będzie zapłacić parę procent ogólnej wartości zakupu, lecz agencja zajmie się wtedy całością spraw. Sporo takich pośredników działa również w Polsce, znaleźć ich można na przykład po wpisaniu w wyszukiwarce hasła realestate-honeste.com.

+Tekst Sponsorowany+

ℹ️ ARTYKUŁ SPONSOROWANY
Dodaj komentarz
You May Also Like