Jak kursy z robotyki mogą pomóc w rozwoju dzieci

Dzieci mają obecnie ogromne możliwości na pozyskiwanie najróżniejszych umiejętności. Zajęcia językowe czy sportowe to przykładowe z nich, w ostatnich czasach coraz więcej nacisku kładzie się też na kwestie techniczne. Świat, w którym żyjemy jest przecież pełny najróżniejszych telefonów, komputerów czy robotów, a wszystkie te urządzenia są w jakiś sposób programowane. Z takich też powodów warto zainteresować swoje dzieci tym obszarem, a doskonale będzie się do tego nadawać chociażby robotyka. Jak się okazuje, różnego rodzaju warsztaty z robotyki można już przeprowadzać w przedszkolach i młodszych klasach podstawówki.

Oczywiście na celu będą one miały przede wszystkim poznanie możliwości tych maszyn i nauczeniem podstawowych komend sterujących, które się wydaje na smartfonie. Lecz to umożliwi zainteresowanie wiele dzieci, z jakich część możliwe że zechce rozwinąć bardziej tę pasję. A tutaj możliwości także będą duże, ponieważ do dyspozycji są chociażby specjalne komplety klocków Lego. Poza klockami służącymi do budowy konstrukcji takie zestawy posiadają też silniki elektryczne, czujniki i układy sterujące. Pisząc oprogramowanie będzie można sterować tym, co się wcześnie własnoręcznie zbudowało, a to są bardzo cenne i przydatne umiejętności. Różnego rodzaju warsztaty z robotyki organizowane są przez szereg firm i instytucji, i mają one różnorodną formę. W wielu przypadkach można się zapisać na dłuższy kurs, w czasie którego uczestnicy będą wprowadzani w kolejne tajniki tej dziedziny.

Dużym zainteresowaniem także się cieszą krótsze, jednodniowe warsztaty. Z uwagi na ograniczony czas z reguły budowany jest tylko jeden robot według ustalonego schematu, ale i tak stanowi to świetną zabawę, a jednocześnie możliwość do poznania najważniejszych zasad informatyki i mechaniki. Nie ma też żadnego problemu, aby po tego typu krótkich warsztatach dziecko zostało zapisane na jeden z dłuższych kursów, na jakim będzie mogło lepiej rozwinąć swoją nową pasję.

+Tekst Sponsorowany+

ℹ️ ARTYKUŁ SPONSOROWANY
Dodaj komentarz
You May Also Like