Jakie zalety i wady posiadają kempingowe przyczepy

Ostatni okres znacznie zmienił sposób odpoczynku wielu turystów. Zamiast wycieczek i wyjazdów zorganizowanych osoby takie wolą jednak znacznie większą swobodę i elastyczność, jadąc w podróż kamperem albo przyczepą kempingową. O ile przy kamperach ograniczeniem jest ich wysoka cena, to przy przyczepach sytuacja wygląda trochę inaczej. Za nowego kampera trzeba zapłacić przynajmniej kilkaset tysięcy złotych, używane będą tańsze ale z kolei w takich przypadkach trzeba się liczyć z kosztami ewentualnych napraw. Zupełnie inaczej sytuacja wygląda jeżeli chodzi o przyczepy kempingowe, ich ceny są znacznie mniejsze, a jeżeli by była konieczność wyremontowania używanej, to także znacznie mniej się za to zapłaci.

Następną dużą zaletą, jaką mają przyczepy, jest znacznie większa elastyczność w podróży. Oczywiście jest wiadome, że do holowania ich należy mieć samochód z odpowiednią mocą, bowiem te pojazdy trochę jednak ważą. Lecz dopuszczalne prędkości na drogach są bardzo podobne, a mimo wszystko wyjazd z przyczepą jest wygodniejszy, jeżeli chciałoby się jeszcze pozwiedzać okoliczne rejony. Taka przyczepa kempingowa zostać bowiem może na biwaku czy parkingu, a odpiętym autem można robić dłuższe i krótsze wycieczki. Kamper nie ma już takiej elastyczności, a ze względu na swoje gabaryty i ograniczenia nie do każdego miejsca można nim dojechać. Jeżeli ktoś będzie się martwił o komfort i wygodę, to obecnie żadnych podstaw ku temu nie ma.

Oczywiście wśród modeli używanych znajdą się też leciwe sprzed kilkudziesięciu lat, ale jest też dużo wersji naprawdę nowoczesnych. W części egzemplarzy można nawet spotkać telewizor, klimatyzację czy tapicerkę ze skóry, przez co podróż przebiegnie w dużej wygodzie. Jeżeli jednak ktoś będzie chciał zakupić taką przyczepę, to pamiętać powinien o kilku ważnych rzeczach. W ostatnich czasach sprzedaż przyczep kempingowych bardzo się zwiększyła, dlatego też liczyć się trzeba z potrzebą oczekiwania na odbiór nawet blisko rok.

+Tekst Sponsorowany+

ℹ️ ARTYKUŁ SPONSOROWANY
Dodaj komentarz
You May Also Like