Na jakie rzeczy zwracać uwagę podczas wyboru śrubowego kompresora

Dzisiejsza branża techniczna korzysta powszechnie z najróżniejszych urządzeń. Jednymi z nich są kompresory śrubowe, które sprawdzają się bardzo dobrze w dużej ilości zastosowań. Pierwsze próby użycia takich mechanizmów zaczęto już czynić w XIX wieku, ale ze względu na niewielką wydajność nie zdobyły one dużej popularności. Dopiero opracowanie kilkadziesiąt lat później niesymetrycznego kształtu wirnika znacznie zredukowało zużycie energii elektrycznej, a działania wielu różnych firm z branży przyczyniły się do wzrostu popularności tej technologii. Typowy kompresor śrubowy złożony jest z dwóch równoległych wirników, znajdujących się w środku jednej obudowy. Wirniki te kręcą się w przeciwległym kierunku, mają też inną prędkość kątową i ilość zębów.

Przy obrocie wytwarza się w środku sprzężone powietrze, które wypychane jest następnie z urządzenia. Dużą zaletą jest to, że wszystko jest wykonywane to bez pulsowania strumienia, co w dużej ilości zastosowań ma duże znaczenie. Z tego typu urządzeń bardzo chętnie korzystają firmy z wielu różnych branż, zarówno w produkcyjnych procesach jak również przy zasilaniu różnych systemów. Przy wyborze takiego kompresora trzeba na kilka istotnych rzeczy zwrócić uwagę. Przede wszystkim należy pamiętać o tym, że te urządzenia sprawdzają się dużo lepiej w pracy ciągłej, ze względu na to że musi nagrzać się w nich olej do temperatury roboczej.

W zależności od konstrukcji może to trwać nawet kilkadziesiąt minut, co oznacza że jeżeli mechanizm przez cały czas nie będzie działał to być może lepiej pomyśleć o innym rozwiązaniu. Poszczególne kompresory będą się też różnić wydajnością. Ta powinna zostać dobrana do użytkowych wymagań, ale nie należy przesadzać ze zbyt dużym zapasem. Na pewno warto też zwrócić uwagę na kwestie serwisu i gwarancji. Standardem w branży jest gwarancja na dwa lata, lecz w części przypadków można ją wydłużyć za dodatkową zapłatą. Tego typu rzeczy dowiedzieć się można odwiedzając jakiś dobry sklep pneumatyczny, na przykład taki jak https://pneumatyczny.com.

+Artykuł Sponsorowany+

ℹ️ ARTYKUŁ SPONSOROWANY
Dodaj komentarz
You May Also Like