Podróż w kamperze – jak odpowiednio do niej się przygotować

Wielu osobom może się wydawać, że wypożyczenie kampera to prosty temat. Tymczasem tak prosto wcale jednak nie jest, o czym miało okazję się przekonać sporo osób, które musiały sporo dopłacić do kwoty za wynajem. Aktualnie ze znalezieniem firmy, jaka wypożycza i sprzedaje kampery nie ma żadnego problemu, wystarczy w oknie wyszukiwarki wpisać słowa centrum kempingowe i przeglądnąć otrzymane wyniki. Z reguły wypożyczalnie mają podaną cenę bazową za dzień wynajmu, i teoretycznie jedynie tyle powinno się zapłacić. Ale przeważnie przewidziane są rozmaite dodatkowe opłaty, przez co cała podróż może wyjść znacznie drożej. Jedną z najczęściej spotykanych opłat jest za przekroczenie ilości przejechanych kilometrów.

Lecz można też pewną kwotę zapłacić, jeżeli zwróci się nieposprzątany samochód, nie dotankuje do pełna albo nie opróżni toalety. Wbrew pozorom nie będą to wcale niskie kwoty, i tego typu dopłaty po zebraniu w całość mogą całkiem sporo wynieść. Następną istotną kwestią jest kaucja. Jest ona pobierana przy odebraniu samochodu, najczęściej wynosi kilka tysięcy, i oczywiście jeśli kamper zwrócony zostanie w nienaruszonym stanie, to będzie w pełni zwrócona. Lecz jeżeli zostaną zauważone jakieś uszkodzenia to ewentualna naprawa zostanie pokryta właśnie z tej kaucji. Z uszkodzeniami jest też związana jeszcze jedna ważna rzecz, to znaczy ubezpieczenie.

W teorii wszystkie nowe kampery powinny posiadać ubezpieczenie, i przy pojawieniu się ewentualnej szkody można ją będzie rozliczyć z polisy. Ale w praktyce zdarzają się firmy, które posiadają wykupione ubezpieczenie nie obejmującą zarobkowego wynajmu, co w przypadku stłuczki niedużo pomoże. Dodatkowo niejednokrotnie z zakresu ochrony są wykluczane przykładowo zdarzenia na parkingach, a to one właśnie są najczęściej spotykane ze względu na spore rozmiary pojazdu. Wiele firm zajmujących się wypożyczaniem kamperów ma też w umowie zapisany udział własny w szkodzie. Przeważnie udział ten wynosi tyle co kaucja, dlatego też należy i o tym pamiętać zanim się wsiądzie za kierownicę pojazdu.

+Tekst Sponsorowany+

ℹ️ ARTYKUŁ SPONSOROWANY
Dodaj komentarz
You May Also Like