Różnice między śrubami ocynkowanymi a zwykłymi

Przy łączeniu elementów konstrukcyjnych dużą rolę odgrywa to, w jaki sposób połączenie takie będzie ochronione. Szczególnie istotne to będzie w sytuacji, kiedy całość narażona będzie na niekorzystne warunki atmosferyczne.

Deszcz i wilgoć mogą bardzo szybko metal bez zabezpieczenia zmienić w kawałek rdzy, dlatego obowiązkowo trzeba tego dopilnować. Zwykłe śruby, jakie są bardzo często wykorzystywane do takich połączeń, nie mają żadnego zabezpieczenia. Z tego też powodu będą one wymagać wykonania ochronnej powłoki, najczęściej to będzie jakiś lakier lub farba.

Tym sposobem ochrona przed wystąpieniem korozji zostanie zapewniona, ale co pewien okres czasu i tak trzeba będzie wszystko przeglądnąć i w razie potrzeby malowanie uzupełnić. Problemu z występowaniem korozji mieć nie będą śruby ocynkowane z łbem sześciokątnym. Kosztują one trochę więcej od standardowych, a wynika to z tego, że ich zewnętrzna powłoka pokryta została cienką cynkową warstwą.

Ten metal sprawia, że nakrętki i śruby będą bardzo odporne na rdzewienie, i bez żadnego problemu wytrzymają nawet kilkadziesiąt lat bez potrzeby jakiejś konserwacji. Podejmując decyzję o takim rozwiązaniu pamiętać należy o tym, że w porównaniu ze zwykłymi śrubami wersje ocynkowane znacznie trudniej się spawa oraz maluje. Jeśli ktoś będzie je potrzebował kupić do swojego projektu, to bez żadnego problemu znajdzie liczne miejsca, w których otrzyma szeroką propozycję produktów i fachowe wsparcie. Wystarczy że oknie wyszukiwarki wpisze hasło zamów – śruby z łbem sześciokątnym i zapozna się z ofertą pokazanych internetowych sklepów.

ℹ️ ARTYKUŁ SPONSOROWANY
Dodaj komentarz
You May Also Like
Czytaj całość

Fason w świecie sprzętów

Czasy się zmieniają, wiec oraz fason się zmienia, co jest dostrzegalne w każdej sferze człowieczego życia. W największym…