Samochodowy tuning – dlaczego felgi mają takie znaczenie

Jeśli komuś nie podobają się wygląd i parametry samochodu, którym jeździ, to może się pokusić o jego tuning. Możliwości w tym zakresie są ogromne, bowiem poprzestać można wyłącznie na kwestii wizualnej, a można też znacząco poprawić osiągi jednostki napędowej.

Tego typu zmiany wiązały się jednak będą z dużymi wydatkami, z tego też powodu wielu kierowców pozostaje na tuningu optycznym. A tutaj ogromną popularnością cieszą się chociażby felgi JR Wheels. Producent ten jest jednym z najbardziej cenionych w środowisku tunerów, a jego propozycja zadowoli najwybredniejszych nawet kupujących. Lecz na rynku wytwórców felg samochodowych działa jeszcze wielu, co jest rzecz jasna z pożytkiem dla klientów, którzy mają duży wybór.

Chociaż czasami wybór ten będzie sporym wyzwaniem, bowiem trudno zdecydować się na najlepsze rozwiązanie. Nowoczesne felgi concaver zmieniają bowiem bardzo ogólny wygląd samochodu. Z reguły ich średnica jest nieco większa, co wraz oponami o niskim profilu zapewnia drapieżny wygląd. Dodatkowo spora ilość właścicieli aut będzie się też decydować na montaż szerszych wersji, co również dla wyglądu ma znaczenie. Należy przy tym uważać, żeby nie przesadzić z tą szerokością. Jeżeli założone zostaną superlekkie felgi SL02 zbyt szerokie, to mogą one wystawać poza nadkola. A coś takiego nie jest dopuszczalne przepisami, dlatego trzeba uważać przy modyfikacjach.

W przeciwnym razie można się narazić na problemy z policją czy na stacji diagnostycznej. kupując felgi należy się dobrze zastanowić, jakie najbardziej będą pasowały do konkretnego modelu samochodu. Nie wszystkie bowiem kształty spasują do wszystkich samochodów, i mimo wydania dużej gotówki rezultat będzie odwrotny od zamierzonego. W praktyce przy takim tuningu liczą się najdrobniejsze szczegóły, jakie ostatecznie złożą się na końcowy wygląd. Przy wielu markach dużą rolę odgrywają również wieloletnie trendy – po prostu do nich nie należy pewnych rzeczy założyć, bo nie będzie to zbyt dobrze dostrzegane w środowisku.

 

ℹ️ ARTYKUŁ SPONSOROWANY
Dodaj komentarz
You May Also Like