Dlaczego warto karmić psa dobrą karmą

Właściciele psów mają dużo różnych opcji w zakresie karmienia swoich zwierząt. W sprzedaży dostępnych jest bowiem dużo najróżniejszych mokrych i suchych karm, niejednokrotnie dopasowanych też do wieku i rasy zwierzaka. Przede wszystkim trzeba pamiętać, żeby unikać dawania żywności, którą sami jemy, bo nie jest to wskazane ze względu na rozmaite dodatki i przyprawy. Dodatkowo resztki ze stołu nie dostarczą wszystkich potrzebnych składników, a to mieć będzie duży wpływ na kondycję i zdrowie pupila. Z takich też powodów weterynarze zalecają dawanie karm dla tego gatunku, ale one również nie mogą być pierwsze lepsze. Po pierwsze należy ostrożnie podchodzić do najtańszych produktów. Często są one robione z kiepskiej jakości składników, i na przykład w miejsce mięsa mają dużo roślinnych wypełniaczy. Owszem, takie żywienie i tak będzie lepsze niż podawanie resztek z obiadu, ale dobra karma sucha dla psa wiele więcej kosztować nie będzie, a przyniesie dużo korzystniejsze efekty.

Producenci tego typu karm prowadzą od wielu lat badania związane z wpływem na zdrowie zwierząt, dobierają starannie wyselekcjonowane składniki oraz kontrolują całą produkcję. Dzięki temu każda kara dla psa bez kurczaka, jaką mają w ofercie, spełniać będzie niezbędne wymagania związane z prawidłowym żywieniem zwierząt. W pewien sposób będzie to inwestycja, bowiem dobrze karmione psy rzadziej chorują, a dzięki temu ich posiadacze ponoszą mniejsze koszty związane z wizytami u weterynarza.

Porządne karmy mają też wpływ na wygląd i samopoczucie pupili, zwierzaki mają lśniące ładne futro i są wypełnione energią i zadowoleniem. Żeby te zwierzaki były jeszcze szczęśliwsze, to od czasu do czasu warto im też dać jakieś przekąski dla psa, które posłużyć mogą na przykład jako nagroda. Tego typu przekąsek znajdzie się w sklepach wiele, warto trochę z nimi poeksperymentować i poszukać takich, które posmakują najbardziej posiadanemu zwierzakowi.

+Tekst Sponsorowany+

ℹ️ ARTYKUŁ SPONSOROWANY
Dodaj komentarz
You May Also Like