Hostingi stron internetowych – jakie są ich popularne rodzaje

W naszym internecie działa obecnie parę milionów stron internetowych, jakie każdy użytkownik może przeglądać. Jednak aby było to wykonalnemożliwe, to każda z takich stron musi być umieszczona na jakimś serwerze podłączonym do internetowej sieci. Jeśli ktoś będzie chciał, to może do tego wykorzystać swój komputer, lecz znacznie lepszym rozwiązaniem będą najróżniejsze hostingi. Przez to, że fizycznie komputery są umieszczane w profesjonalnych serwerowniach, to znacząco to zwiększa poziom bezpieczeństwa. Takie serwerownie mają szereg zabezpieczeń przed pożarem, zalaniem czy też wchodzeniem osób nie mających uprawnień, z tego też powodu stanowią dużo lepszą opcję niż komputer w domu czy firmie.

Obecnie dużym zainteresowaniem się cieszą trzy główne rodzaje hostingów. Wybór najbardziej odpowiedniego będzie zależał od paru rzeczy, ale przeważnie jest to liczba użytkowników i generowane obciążenie. Jeśli dana strona nie ma zbyt dużej ilości odwiedzających, to bez problemów można się zdecydować na jeden z licznych hostingów współdzielonych. Jak sama ich nazwa mówi, na jednej maszynie jest umieszczonych między kilka a kilkanaście takich kont, i wszystkie one wspólnie działają. Dużą zaletą tego typu rozwiązania jest to, że nie trzeba się znać na administracji, gdyż wszystkimi sprawami technicznymi zajmować się będą pracownicy firmy hostingowej.

Aktualnie coraz częściej znajdują się też w ofercie konta dedykowane pod konkretne projekty, takie jak na przykład Najlepszy hosting WordPress. Kolejną z dostępnych opcji jest hosting VPS serwer. Jeśli chodzi o niego to także na jednej maszynie znajduje się kilka kont, ale każde z nich ma gwarantowane zasoby w formie pamięci, procesora i transferu. Przy takich produktach konieczne być może zarządzanie kontem samemu, albo za dodatkową opłatą wynajęcie kogoś do administrowania. Dla serwisów które generują duży ruch i obciążenie najbardziej optymalne będą serwery dedykowane. Przy nich klienci do dyspozycji otrzymują całą maszynę, co oznacza ze nie będą się oni musieli dzielić jej mocą.

+Tekst Sponsorowany+

ℹ️ ARTYKUŁ SPONSOROWANY
Dodaj komentarz
You May Also Like