Jak odpowiednio dobrać klimatyzator do niewielkiego mieszkania

Porą letnią firmy oferujące montaż klimatyzacji mają ręce pełne pracy. Wynika to z tego, że w ostatnich latach letnie upały stają się coraz bardziej dokuczliwe, i każdy szuka sposobu na ochłodę. W wielu przypadkach na klimatyzator z funkcją grzania decydują się też osoby mające niewielkie mieszkania. Koszty instalacji całego systemu nie są wtedy bardzo wysokie, ponieważ nie potrzeba tu wydajnych i mocnych urządzeń, a mimo wszystko możliwość ochłodzenia wnętrza jest naprawdę doceniana.

Jednak zainstalowanie takiego układu w mieszkaniu nie jest taką prostą sprawą, i niekiedy wymagać będzie załatwienia sporej ilości formalności. Wynika to z tego, że budynki wielorodzinne są zarządzane przez wspólnoty lub spółdzielnie, i chcąc zainstalować coś na wspólnej części to należy dostać na to zgodę. A najlepszym miejscem na zamontowanie jednostki zewnętrznej jest elewacja, tyle że tak po prostu się nie da przykręcić urządzenia. Na początku wypełnić należy wniosek i go zanieść do administracji.

Taki wniosek zawierać powinien komplet potrzebnych informacji, czyli miejsce montażu i dokładne wymiary, a także poziom generowanego hałasu i sposób odprowadzania skroplin. Niekiedy będzie też potrzebne otrzymanie zgody od najbliższych sąsiadów. Duże znaczenie ma, aby klimatyzator z funkcją grzania została tak zamontowana, aby ograniczyć powstające drgania, stosuje się w tym celu specjalne techniki mocowania. Jeżeli uzyska się prawidłową odpowiedź, to przystąpić można do prac.

Z kilku powodów pasuje, aby się za to zabrała wyspecjalizowana firma, taka jak na przykład cold-man.pl, która posiadać będzie niezbędne doświadczenie i narzędzia w wykonywaniu tego typu prac. Może się jednak okazać, że administracja się nie zgodzi na montaż. Wówczas postawić będzie można jednostkę zewnętrzną na balkonie, jeśli ktoś taki posiada, lecz to będzie się wiązało z ograniczeniem jego powierzchni użytkowej. Kolejną możliwością będzie kupno przenośnych klimatyzatorów, które mają jednak mniejszą skuteczność.

+Tekst Sponsorowany+

ℹ️ ARTYKUŁ SPONSOROWANY
Dodaj komentarz
You May Also Like