Jak właściwie zamontować i użytkować separator tłuszczu

Firmy z branży gastronomicznej i wszystkie inne, w jakich przetwarza się żywność, dbać muszą o należytą jakość wypuszczanych ścieków. Jak mówią obowiązujące przepisy w ściekach nie mogą się znajdować żadne tłuszcze, które by mogły spowodować problemy z kanalizacją. Z takich też powodów jedną z obowiązkowych spraw w tego typu miejscach będzie zamontowanie separatora tłuszczu, i użytkowanie go w prawidłowy sposób. Po pierwsze ważne będzie miejsce, w jakim takie urządzenie zostanie zainstalowane. Firmy oferujące przegląd separatorów dysponują specjalistycznym sprzętem do tego celu, lecz i tak w jakiś sposób pojazd musi dotrzeć gdzieś blisko, aby można było odwinąć wąż.

Duże znaczenie ma też sam wybór separatora. Urządzenia te działają na bardzo prostej zasadzie, składają się bowiem z osadnika z przegrodami. Ciężkie elementy zatrzymywane są na dnie, zaś na powierzchni ścieków jest unoszony lekki tłuszcz. Jego warstwa nie powinna przekraczać dwudziestu centymetrów, jeżeli go większa ilość, to separator nie będzie pełnił swojego zadania. Z takich też powodów pojemność zbiornika należy dostosować do stylu pracy danej placówki, ilości ścieków do przerobienia oraz odstępów między serwisami. Przyjmuje się, że czyszczenie separatorów Wrocław wykonywane być powinno nie rzadziej niż raz na miesiąc, lecz to w każdym przypadku ustalane jest indywidualnie.

Z uwagi na charakter odpadów czyszczenie musi wykonać specjalistyczna firma, nie może zrobić tego właściciel lokalu gastronomicznego czy ktoś z załogi. Natomiast oni powinni sprawdzać ilość zgromadzonego tłuszczu, i jeśli będzie potrzeba usunięcia go, to załatwienie czyszczenie. Decydując się na współpracę z firmą świadczącą takie usługi zapewne dla większości najważniejsza będzie czyszczenie separatorów cena. Ale warto również zwrócić uwagę na to, czy firma taka działa legalnie i daje wszystkie konieczne dokumenty, ale też czy podczas wykonywania usługi separator jest całościowo myty i czyszczony.

ℹ️ ARTYKUŁ SPONSOROWANY
Dodaj komentarz
You May Also Like