Które są gatunki trawki?

Trawa, znana także jako konopie indyjskie, to flora zawierająca ponad 100 związków chemicznych zwanych kannabinoidami. Dwa kluczowe kannabinoidy występujące w marihuanie to tetrahydrokannabinol (THC) i kannabidiol (CBD). THC odpowiada za działanie psychoaktywne rośliny, podczas kiedy CBD ma rozmaite właściwości lecznicze. Istnieją trzy newralgiczne rodzaje marihuany: Sativa, Indica i Ruderalis. Każdy z tych rodzajów ma inne działanie oraz jest używany do innych celów. Sativa to kolosalna oraz smukła roślina o wąskich liściach.

Pochodzi z ciepłego oraz tropikalnego klimatu i jest uniwersalnie uprawiana w pasach równikowych, takich jak Meksyk, Kolumbia i Tajlandia. Odmiany Sativa są znane ze swoich budujących na duchu oraz energetycznych efektów. Są niejednokrotnie używane w leczeniu chandry, zmordowania i braku apetytu. Odmiany Sativa mają również wyższy stosunek THC do CBD, co oznacza, iż są bardziej psychoaktywne. Indica to niska oraz krzaczasta roślina o szerokich liściach. Pochodzi z regionu Himalajów oraz jest powszechnie uprawiana w Indiach, Pakistanie oraz Afganistanie.

Odmiany Indica znane są ze swoich uspokajających i uspokajających rezultatów. Są nieraz wykorzystywane w leczeniu lęku, niespania i bólu. Odmiany Indica mają niższy stosunek THC do CBD, co oznacza, iż są mniej psychoaktywne – nasiona dinafem. Ruderalis to mała i mocna roślina, uniwersalnie spotykana w Rosji i Europie Środkowej. Nie jest szeroko wykorzystywany do celów leczniczych lub ewentualnie rekreacyjnych, ponieważ ma niską zawartość THC.

Jednak czasami jest używany do uprawy szczepów hybrydowych, które łączą najlepsze cechy szczepów Sativa i Indica. Oprócz tych głównych rodzajów marihuany istnieją także odmiany hybrydowe, które powstają przez hodowlę rozmaitych rodzajów szczepów Sativa oraz Indica. Szczepy hybrydowe mogą mieć szeroki zakres rezultatów, w relacje od szczepów użytych do ich stworzenia. Na przykład odmiana hybrydowa, która składa się w 50% z Sativa i w 50% z Indica, może mieć bardziej zrównoważony rezultat, w trakcie kiedy odmiana hybrydowa, jaka składa się w 80% z Sativa oraz w 20% z Indica, powinien mieć w wyższym stopniu powiększający na duchu i energetyczny wynik.

ℹ️ ARTYKUŁ SPONSOROWANY
Dodaj komentarz
You May Also Like