Jakie rodzaje wypełnień są używane do tapicerowanych mebli

Jeśli ktoś się decyduje na zakup tapicerowanych mebli, to niejednokrotnie nie zwraca specjalnej uwagi na rodzaj wypełnienia, jakie stosuje producent. A przecież jest to ogromnie ważne, zwłaszcza w przypadku, gdy tego typu meble służą do spania. Dobrze dobrana grubość i twardość będą bowiem decydowały o komforcie odpoczynku, co przekłada się ostatecznie na zdrowie. Na pewno materiałowi używanemu do wypełnień powinny się też przyjrzeć osoby mające problem z alergiami, bowiem są dla nich dostępne skuteczne rozwiązania.

Obecnie największą popularnością cieszą się cały czas pianki poliuretanowe. Od wielu lat są one z powodzeniem używane do produkcji mebli, i bez przerwy sprawdzają się w tej roli doskonale. Tego typu pianki są dostępne w różnych rodzajach, przede wszystkim różniących się gęstością i twardością. W ostatnich czasach wykorzystuje się coraz częściej pianki wysokoelastyczne. W stosunku do tradycyjnych mają one znacznie większą elastyczność, co bardzo poprawia użytkowe walory. Jednak z piankami jest taki kłopot, że trudno je utrzymać w idealnej czystości.

Z tego też powodu osoby mające kłopotyz alergiami mogą się zdecydować na wypełnienia silikonowe, które nie wchłaniają kurzu i roztoczy. Jest też sporo osób, jakie szukają tradycyjnych rozwiązań, a do takich zaliczyć można wypełnienia z pierza i piór. Jeżeli ktoś będzie bardziej zainteresowany tym tematem, to w wyszukiwarce może wpisać hasło wypełnienia z włókien poliestrowych, a potem zapoznać się ze zwróconymi wynikami.

+Tekst Sponsorowany+

ℹ️ ARTYKUŁ SPONSOROWANY
Dodaj komentarz
You May Also Like