Jakie zalety i wady mają ścienne lamele

Wnętrzarskie trendy mocno się zmieniają z biegiem czasu. To, co akurat jest modne w temacie urządzania wnętrz głównie zależy od tego, jakie materiały są dostępne. Równie istotne są nowinki technologiczne lub nowe materiały. Nowości pojawiają się co pewien czas, ale dostępna obecnie pula materiałów wykończeniowych pozwoli tworzyć bardzo dużą liczbę bardzo ciekawych rozwiązań. Pośród nich każda osoba wyszuka to, co się spodoba. A możliwości w zakresie projektowania jedynie będzie ograniczać wyobraźnia projektanta. No i oczywiście budżet inwestora.

Jednym z popularnych pomysłów są lamele. To układ listewek układanych w pewnej odległości prostopadle do powierzchni pod nimi. Takie ułożenie daje kilka korzyści. Po pierwsze, mocno się zmienia optyka pomieszczenia. W zależności od kierunku w jakim są ułożone uzyskuje się efekt wydłużenia lub podwyższenia. Dodatkowo lamele ścienne sprawiają odczucie głębi. I na koniec te elementy rozpraszają dźwiękowe fale, zapewniając miłą akustykę w całym pomieszczeniu i jednocześnie trochę je wygłuszając.

Tak dużo zalet mają te cienkie listewki. Jeżeli dodać, że to stosunkowo niedrogie rozwiązanie, to przepis na sukces jest gotowy. Zatem nikogo nie powinno dziwić, że lamele zaczęły się cieszyć dużym zainteresowaniem zarówno wśród klientów jak i projektantów. W zależności od zastosowanych materiałów i rozmiaru modułu, pasują jako wykończenie dowolnego pomieszczenia. Można dopełnić nimi eleganckie wnętrza, lecz równie dobrze będą się odnajdywać w prostym stylu skandynawskim albo klimatach loftowych.

+Tekst Sponsorowany+

ℹ️ ARTYKUŁ SPONSOROWANY
Dodaj komentarz
You May Also Like