Jakie są najczęściej wybierane rodzaje paneli podłogowych

Jednym z najczęściej wybieranych obecnie materiałów na podłogi w mieszkaniach i domach są panele. Posiadają one dużo ważnych zalet, dzięki czemu są tak popularne. Po pierwsze dostępna jest ich szeroki wybór jeśli chodzi o kolory i wzory, tu różnych możliwości wyboru naprawdę są duże. Dodatkowo charakteryzują się dużą trwałością i odpornością na uszkodzenia mechaniczne, łatwo się je kładzie, i nie kosztują zbyt dużo. Jeśli się trafi na jakieś promocje i wyprzedaże, a w marketach budowlanych takie często się zdarzają, to naprawdę solidne panele korner floor można kupić za kilkadziesiąt złotych.

Oczywiście będą też i dużo droższe, lecz dzięki takiemu zróżnicowaniu kupujący mają duże możliwości wyboru. Dostępne obecnie w sklepach panele można podzielić na trzy główne grupy, to znaczy winylowe, laminowane i drewniane. Każdy z tych rodzajów cechuje innymi parametrami i wyglądem, lecz również i cenami. Najpopularniejsze aktualnie są panele laminowane. Na wierzchu mają one twardą powłokę z ciekawym wzorem, a montuje się je wygodnie na zatrzaski. Przez to montaż jest bardzo szybki i prosty, i dadzą sobie z nim radę nawet osoby nie mające doświadczenia w tym zakresie. Ten rodzaj paneli jest wytrzymały i odporny na uszkodzenia mechaniczne, lecz w dużej części przypadków nie najlepiej sobie radzi z wodą.

Dlatego też jeżeli ktoś chce ułożyć panele w kuchni lub łazience, to zdecydowanie lepszym rozwiązaniem będą zrobione z winylu. Te robi się ze sztucznego tworzywa, jakie jest w pełni odporne na działanie wody, a dodatkowo jest elastyczne i miękkie. Oprócz tego bardzo prosto się je myje i czyści, lecz ich wadą są znacznie wyższe ceny niż klasycznych paneli. Najdroższe lecz też i najładniejsze są drewniane panele, robione z prawdziwego drewna. One również nie są odporne na wilgoć i wodę, wymagają też odpowiednich środków do pielęgnacji ich powierzchni. Jeżeli ktoś kupuje jakieś panele do swojego domu, to także mu się przyda od razu dobrana pod kolor ładna listwa venezia korner.

+Tekst Sponsorowany+

ℹ️ ARTYKUŁ SPONSOROWANY
Dodaj komentarz
You May Also Like