Monitoring – jakie możliwości mają w tym zakresie właściciele domów

W Polsce co rok dochodzi do dużej ilości włamań. W praktyce żadne mieszkanie czy dom bezpieczne nie będą, bo złodzieje niejednokrotnie wybierają zupełnie przypadkowo. A ci lepiej zorganizowani wcześniej długo obserwują mieszkańców, zapoznają się z ich zwyczajami i rozkładem dnia, i przystępują do działania w odpowiednim momencie.

Dlatego też jeżeli ktoś ma w swoim domu jakieś kosztowniejsze przedmioty lub zwyczajnie ma obawy przed włamaniem, to pomyśleć może o odpowiedniej ochronie swojej posesji. Już przy wejściu na podwórko może się pojawić nowoczesne urządzenie monitorujące, jakim jest zestaw wideodomofonowy Ceres Orno. Dzięki niemu można będzie zobaczyć dokładnie, kto chce wejść na posesję, co jest bardzo wygodnym i praktycznym rozwiązaniem. Posiadacze domów coraz częściej montują tego typu zestawy zamiast normalnych domofonów, a najnowsze wersje mogą być nawet sterowane przy pomocy smartfonów.

Kolejnym istotnym elementem ochrony jest monitoring. Każda kamera IP kopułkowa Hikvision, która będzie wchodzić w jego skład musi posiadać odpowiednie parametry. Po pierwsze ważna jest jakość nagrywanego obrazu. Powinien on być na tyle ostry i wyraźny, żeby w razie konieczności można było rozpoznać twarze włamywaczy. Najmniejsza rozdzielczość pracy takich kamer to HD, lecz dużo lepsza będzie Full HD. To będzie się jednak wiązać ze znacznie większą ilością danych do nagrywania, z tego też powodu zadbać również należy o odpowiedni rejestrator monitoringu NVR Hikvision. Ten powinien mieć odpowiednią pojemność dysków twardych, żeby zmieściły się na nim wszystkie nagrania w ustalonym okresie czasu.

Kamery muszą też dobrze rejestrować obraz w nocy, dlatego dobrą opcją są wersje wyposażone w podczerwone diody. Światło podczerwone nie jest widziane przez ludzkie oko, a znacznie polepsza ostrość obrazu. W przypadku urządzeń funkcjonujących na zewnątrz istotne będzie, żeby ich obudowy były odporne na działanie warunków atmosferycznych. Jeżeli ktoś będzie kupował wszystkie takie podzespoły w jednym miejscu, to w zamówieniu znaleźć się też może ramka pojedyncza Dante.

ℹ️ ARTYKUŁ SPONSOROWANY
Dodaj komentarz
You May Also Like