Jak działa urządzenie do przycinania styropianu

Ten, kto kiedykolwiek ciął arkusz styropianu nożem lub piłką, wie jakie to było niewygodne i uciążliwe. Przy jednorazowej sytuacji w jakiś sposób sobie można dać radę, lecz jeśli należało by było to robić codziennie, to na pewno taka praca do wygodnych by nie należała. Dlatego też firmy używające na co dzień styropianu na pewno powinny zaplanować, aby pojawiła się u nich profesjonalna maszyna do cięcia styropianu. Urządzenie tego typu w praktyce jest niezastąpione w tego typu pracach, znacznie ją przyspieszając, ale także dając większą dokładność.

Zasada funkcjonowania maszyn do cięcia jest bardzo prosta. Jedną z jej podstawowych części jest drut oporowy, przez który puszczony jest prąd wytworzony przez odpowiedni zasilacz. Przepływ prądu powoduje nagrzewanie drutu, a to pozwala z kolei na skuteczne cięcie styropianu. Nie pozostają przy tym żadne niepotrzebne zanieczyszczenia czy odpadki, a sama krawędź jest praktycznie zupełnie niepostrzępiona. Dzięki odpowiedniej szerokości z reguły docinać można każdy standardowy arkusz, w tym również po przekątnej.

Cięcie styroduru tą metodą jest bardzo dokładne, bo krawędź cięcia jest robiona za pomocą sztywnego, prostego drutu, więc nie problemów z tym, że coś nagle ucieknie. Niekiedy pojawia się też konieczność zmniejszenia grubości płyty styropianowej, aby ją dobrze dopasować do jakiegoś miejsca. W takim przypadku gilotyna do cięcia styropianu również sobie powinna poradzić, bo starczy zablokować drut w odpowiednim miejscu, przymocować go odpowiednio i za kilka minut wszystko zostanie wykonane.

Dobre modele gilotyn do cięcia powinny mieć jeszcze jedną potrzebną funkcjonalność. Przy wykończeniach ociepleń niejednokrotnie dołożyć trzeba niewielkie, nietypowe elementy, aby wszystko było dobrze zabezpieczone. Jeżeli oporowy drut zostanie przymocowany pionowo, to wówczas da się wycinać za jego pomocą nawet skomplikowane kształty. Tym sposobem w tego typu sytuacjach także odpadnie potrzeba mało wygodnego cięcia za pomocą noża.

ℹ️ ARTYKUŁ SPONSOROWANY
Dodaj komentarz
You May Also Like