Nadmorskie metropolie i ich turystyczny nastrój – wyselekcjonuj unikalną podróż kamperem

Ferie zbliżają się okazałymi krokami, więc każdy już dziś planuje urlop. Wielu marzy o zagranicznych wojażach, ale trwoga przed bankructwem biur podróży odrobinę załamuje. O wiele bezpiecznej jest spędzić wczasy w Polsce. Urlop w kraju sprowadzają się do dylematu: morze – góry. Jeżeli ktoś decyduję się na spędzenie urlopu w górach, to z reguły decyduje się na Tatry. Jednakże mamy w Polsce także inne, równie ładne góry. Na uwagę zasługują Beskidy. Te najmłodsze góry są kawałkiem Karpat.

W naszym kraju znajdują się w południowej i południowo-wschodniej części. Niemniej jednak należy mieć świadomość, iż góry te rozciągają się od Czech aż po Ukrainę. Warto spędzać wakacje w Beskidach, bo jest to strefa niesłychanie atrakcyjny turystycznie – wypożyczenie kampera cena. Znajdują się tutaj parki narodowe, które zachowały zajmujące okazy flory oraz fauny, jakie warto ujrzeć.

Lokalizacja to jest nieskażone cywilizacją, wobec tego każdy, kto pragnie odetchnąć od miejskiego zgiełku, to błogość odnajdzie właśnie w Beskidach. Jest to region, gdzie nie ma wielu wędrowców, więc czas tutaj pływnie leniwie. Beskidy to niewysokie góry o falistych, miękkich formach. Delikatne szczyty porośnięte są bukiem, dębem, świerkiem, sosną oraz jodłą. Jest to wymarzone miejsce dla pasjonatów pieszych wędrówek, zwłaszcza tych, którzy dopiero zaczynają przygodę z górskimi wycieczkami.

Niegigantyczne szczyty, mające średnio około 800 m n. p. m. nie są nadmiernie ogromnym wyznaniem, wobec tego każdy sobie poradzi z ich pokonaniem. Wakacje w Beskidach zatem nie będą nazbyt dużym wyzwaniem kondycyjnym, a i zakupy nie muszą być nazbyt kosztowne. Do takich niewysokich, łatwych do pokonania szczytów nie trzeba szczególnych butów trekkingowych, ani specjalnej odzieży. Sprawdzą się tu zwykłe adidasy i praktyczne, sportowe okrycie.

W trakcie pokonywania trasy, większość obszarów będzie zalesiona i minusem jest to, iż nawet jeśli znajdziemy się już na szczycie, to w szeregu przypadków jest tak, że nie wiele widać z góry. Mimo to nie ma się co zrażać, bowiem Beskidy mają przepiękne polany oraz pagórki, w tle których rozciągają się łagodne szczyty, w następstwie tego widoki są tam właściwie piękne.

ℹ️ ARTYKUŁ SPONSOROWANY
Dodaj komentarz
You May Also Like