Podstawowe parametry techniczne podłogowych paneli

Dobrze dobrane i ułożone panele podłogowe Kalisz bez problemów wytrzymają wiele lat codziennego użytkowania. Ale po pierwsze trzeba je odpowiednio dobrać, czyli przy zakupie zwrócić swoją uwagę na kilka istotnych rzeczy. Lecz nie mniej ważny jest ich prawidłowy montaż, bo najlepszy nawet panel nie zda egzaminu, jeżeli ktoś swojej pracy nie wykona jak powinien.

Układanie paneli rozpocząć należy od dokładnego wyrównania posadzki. Część z takich nierówności można zniwelować przy pomocy podkładów w różnych grubościach, lecz przy nieco większych niezbędne może być wykonanie wylewki. Wyrównana posadzka musi naprawdę dobrze wyschnąć, bowiem w przeciwnym wypadku panele Kalisz mogą zawilgotnieć i się uszkodzić. Ale nawet na suchą posadzkę należy ułożyć izolacyjną folię, która ochroni przed zbyt dużą wilgocią. Kolejną warstwą do ułożenia jest specjalny podkład. Ma on za zadanie wygłuszyć podłogę, oraz dodatkowo dać jej niezbędną elastyczność.

Obecnie sprzedawane panele podłogowe Ostrzeszów posiadają przeważnie montaż na klik, nie potrzeba ich kleić i dociągać pasami. Ale i tak po położeniu następnego rzędu należy je dobić do siebie porządnie, aby pozbyć się wszelkich szczelin. Przy docinaniu należy pamiętać o tym, aby obok ścian pozostawić kilkumilimetrowy odstęp. Podłoga z paneli powiem cały czas pracuje, i jeżeli zostanie do pominięte, to pojawić się mogą wybrzuszenia. Wprawna osoba jeden pokój bez żadnego problemu wykona w jeden dzień, i praktycznie od razu można chodzić po podłodze czy wstawiać meble.

ℹ️ ARTYKUŁ SPONSOROWANY
Dodaj komentarz
You May Also Like