Sery mozzarella – jakie są ich popularne rodzaje

Nie bez powodu włoska kuchnia przez wielu jest uważana za jedną z najlepszych na świecie. Składniki naturalnego pochodzenia i bogate smaki sprawiają, że pizza, spaghetti czy lazania cieszą się niesłabnącą popularnością. Jeden z takich składników to oryginalna mozzarella włoska, która od dziesięcioleci wytwarzana jest według oryginalnych receptur. Sam proces produkowania takiej mozzarelli teoretycznie jest prosty, lecz na końcowy smak wpływają różne czynniki.

Bardzo ważna będzie jakość wykorzystanego do wyrobu mleka, ale też dużo znaczenia ma doświadczenie i wiedza serowara. Aby uzyskać najwyższej jakości produkt trzeba wszystkie rzeczy wykonać w odpowiednim momencie, a żeby to zrobić dobrze to należy mieć wiele lat praktyki. Z tego też powodu pomimo starań nie włoskie firmy nie są w stanie wyprodukować tak dobrych serów, bowiem ich produkty zupełnie inaczej będą smakowały.

Wiedzą to też bardzo dobrze kucharze, którym będzie zależało na najwyższej jakości swoich potraw. Chcąc zachować tę jakość używają oni do pizzy czy lazanii wyłączenie najprawdziwsze produkty włoskie oryginalne, przez co zadbać o tę jakość. Mozzarelli istnieje dużo odmian, poza najbardziej klasycznym coraz większym zainteresowaniem chociażby się cieszy mozzarella buffala. Ten rodzaj sera wytwarzany jest z mleka bawolego, które posiada dużo więcej tłuszczu. Dzięki temu buffala ma lekko kwaskowy, charakterystyczny smak, a jednocześnie jest łagodna i bardzo delikatna.

Bez problemów kupić ją można w lepszych sklepach z żywnością z Włoch, i świetnie się nadaje do wielu typowych potraw. Bardzo ciekawie prezentuje się także w smaku mozzarella burrata. Przy produkcji tej odmiany w każdej kulce robi się kieszonkę, do której następnie wlewa się śmietankę. Dodatek jej zapewnia delikatny, maślany posmak, od którego zresztą wzięła się nazwa tego sera, a po przecięciu kieszonki ze środka wypłynie śmietankowy płyn.

+Tekst Sponsorowany+

ℹ️ ARTYKUŁ SPONSOROWANY
Dodaj komentarz
You May Also Like