Z jakiego powodu należałoby wyselekcjonować implanty zębisk i kiedy musisz się nimi zaciekawić?

Implanty zębów są to sztuczne korzenie zębów, które są wszczepiane do kości szczęki bądź żuchwy, aby zastąpić brakujące zęby czy też je uzupełnić. Są one wykonane z tytanu bądź innych materiałów biokompatybilnych, co oznacza, iż są przyjmowane przez organizm oraz nie powodują reakcji uczuleniowych. Implanty zębów są coraz częściej stosowane jako alternatywa dla klasycznych też oraz mostów, bowiem dają bardziej naturalny wygląd oraz gwarantują poprawniejsze odczucia związane z jedzeniem i powiadaniem. Przebieg wszczepienia implantów zębów składa się z kilku etapów. Najpierw wykonuje się badanie RTG oraz ocenia stan kości oraz innych tkanek w obrębie jamy ustnej.

Następnie wykonuje się zabieg chirurgiczny, w trakcie którego wszczepia się sztuczne korzenie do kości. Po paru miesiącach, gdy implanty pozostały już porządnie zrośnięte z kością, wolno dołączyć do montażu koron bądź mostów protetycznych – więcej na gabinet stomatologiczny bielsko. Implanty zębów są niesłychanie trwałym i skutecznym rozwiązaniem, jakie może zagwarantować pacjentom pełne przekonanie oraz komfort związane z posiadaniem pełnego uzębienia.

Należałoby jednakże pamiętać, że aby utrzymać implanty w właściwym stanie, potrzebna jest regularna i dokładna higiena jamy ustnej i regularne wizyty u stomatologa. Bieg zakładania implantów zębów jest skomplikowanym zabiegiem chirurgicznym, jaki potrzebuje wiedzy i doświadczenia profesjonalisty. Najpierw wykonuje się badanie RTG, aby ocenić stan kości i innych tkanek w obrębie jamy ustnej i zaplanować miejsce, w jakim zostaną umieszczone implanty.

Następnie przeprowadza się zabieg chirurgiczny, w trakcie którego wszczepia się sztuczne korzenie do kości. Implanty zębów są wykonywane z tytanu bądź innych materiałów biokompatybilnych, co oznacza, iż są one akceptowane przez organizm oraz nie powodują reakcji alergicznych. Po zakończeniu zabiegu chirurgicznego pacjent musi odbyć parę wizyt kontrolnych, by przetestować, czy implanty przyzwoicie się zrastają z kością. Po kilku miesiącach, kiedy implanty zostały już porządnie zrośnięte z kością, można dołączyć do montażu koron czy też mostów protetycznych.

ℹ️ ARTYKUŁ SPONSOROWANY
Dodaj komentarz
You May Also Like