Dlaczego będzie się opłacało rozliczać holenderskie podatki u księgowego

Holandia jest jednym z najbardziej popularnych krajów, do którego jeżdżą pracować nasi rodacy. Do Holandii szybki i łatwy dojazd, a wysokie zarobki sprawiają, że często wyjeżdżają tam całe rodziny. Lecz jeśli znalazło się zatrudnienie tam legalnie, to trzeba pamiętać o tym, żeby rozliczyć się prawidłowo w obu skarbowych urzędach, czyli holenderskim i polskim. Nasze podatkowe przepisy działają bowiem w taki sposób, że w większości przypadków rozliczenie jest podwójne. Dotyczy to głównie posiadających rezydencję w Polsce.

Pod tym hasłem kryje się mieszkanie na terenie Polski przynajmniej 183 dni w roku, lub posiadanie tutaj centrum interesów osobistych. O tej ostatniej kwestii wiele osób nie pamięta, wydaje im się że jeżeli przebywają w Holandii przez większość czasu, to nie obowiązuje ich ten przepis. Tak więc od razu widać że rozliczenia podatku holandia to wcale nie jest łatwa i prosta sprawa, i trzeba się dobrze w tym wszystkim orientować aby nie narobić jakiś błędów. Przeważnie tak to wygląda, że najpierw pracownik będzie się rozliczał w urzędzie skarbowym w Holandii, później w polskim, a na koniec może wystąpić o zwrot podatku.

Tak więc jeżeli się należy to podatek w Holandii zostanie zwrócony, ale może to trwać nawet kilkanaście miesięcy. Jeśli ktoś podejmie się wyzwania, to całością rozliczenia zająć się może samodzielnie, choć trzeba powiedzieć od razu, że wymaga to zdobycia pewnej wiedzy. Kolejną opcją będzie jakieś dobre biuro podatkowe holandia, które wszystkim się zajmie. Wystarczy dostarczyć do niego komplet dokumentów otrzymanych od holenderskiego pracodawcy, aby mieć wszystko policzone.

Dużym plusem współpracy z takim biurem jest to, że pracujące w nim osoby doskonale znają wszystkie kruczki prawne, i są w stanie doradzić najbardziej optymalne rozwiązanie. W praktyce wynajęcie biura opłaca się też finansowo, jeśli się spoglądnie na księgowy holandia cennik, to aż tak dużo do zapłacenia nie będzie, a odpadnie mnóstwo pracy podczas wypełniania dokumentów.

ℹ️ ARTYKUŁ SPONSOROWANY
Dodaj komentarz
You May Also Like
Czytaj całość

Fason w świecie sprzętów

Czasy się zmieniają, wiec oraz fason się zmienia, co jest dostrzegalne w każdej sferze człowieczego życia. W największym…